آبسال

شستن صحیح شال و روسری

تاریخ : 1399.09.29
نویسنده : Ostad Absal

بیش از 80 درصد خانم ها به زیبایی ظاهری و چگونگی انتخاب شال و روسری که بسیار موثر در زیبا جلوه دادنشان است اهمیت میدهند. یکی از عوامل موثر در آراسته و جذاب بودن ، نگهداری و شستشوی شال و روسری است که باید به آن توجه کنید. برای تمیز نگه داشتن ، آب نرفتن ، کوچک نشدن و نرفتن رنگ شال و روسری یکسری قواعد در شستشوی آنها را باید رعایت کنید که از مشکلات مذکور در بالا برایشان پیش نیاید.

 

شستن روسری و شال

 

10 قانون مهم و حیاتی در شستن شال و روسری

*اول اینکه هنگام شستن باید حرارت آب کم وملایم باشد، اگر روسری و یا شال را با دمای بالا بشویید کیفیت وجذابیتشان را از دست میدهند و احتمال کوچک شدن و یا آسیب به رنگ واقعیشان وجود دارد.

*اگر شال یا روسریتان جنس نخی میباشد لازم است برای مراقبت آنرا با شامپو و آب ولرم بشویید.

*دقت کنید اگر جنس شال و روسری ابریشمی یا ساتن بود آن را میتوانید به خشک شوئی بدهید چرا که، اگر از جنس دیگری باشد ممکن است با استفاده از مواد پاک کننده  به کیفیت وتار پود آن آسیب برسد.

*اگر شال وروسری از جنس نایلون باشد، بعد از شستشو برای اتو کردن دقت کنید حرارتش کم باشد ونسوزد. در اتو کردن روسری و شال های خود که از جنس پلاستیک در آن بکار رفته است پیشنهاد میکنم پارچه سفید و تمیز روی آن بیندازید که دچار سوختگی نشود.

*کنار بعضی از شال وروسری ها برچسب ( لیبل ) مخصوص شستشو دوخته اند که روند شستن را در آن مذکر شده اند.بعد از شستشوی روسری و شال آن را مچاله نکنید.

*دقت کنید هنگام شستن لباس های رنگی شال وروسریتان را با آنها نیندازید.روسری و شالهایتان را بر اساس جنس آن در ماشین لباسشویی بیندازید، زیرا ممکن است نخ کش ویا مچاله شود.

*در صورت داشتن ناخن بلند حتما هنگام شستشوی دستی از دستکش استفاده نموده که جنس مورد نظر روسری نخکش نشود.

*در اکثر مواقع به صورت دستی  برای شستشوی روسری و یا شال اقدام کنید .

*از ماشین لباسشویی استفاده نکنید چون شال تان را چروک می کند بخصوص اگر برنامه مخصوص برای شستن روسری در آن فعال نباشد ( برای اطلاع از نحوه کار این برنامه با مرکز خدمات لباسشویی خود تماس بگیرید )

*اگر رنگ شال با دوام نبود تنها با آب درون تشت  بدون مشت دادن بشویید.

*برای از بین بردن لکه شال و روسری از جوش شیرین استفاده نمایید.

 

شستشو شال و روسری زمستانی

در شستشوی شال و روسری زمستانی به دلیل ضخامت از صابون استفاده نمیشود چون بافت آن خراب میشود. حتی نباید شالهای زمستانی را در داخل ماشین لباسشوئی با سرعت کم انداخت که به الیاف آن آسیبی وارد نشود.شال و روسری زمستانی را با آب سرد بشویید واز مالش دادن زیاد خودداری کنید. نکته مهمی کهباید به آن اشاره کرد این است کهروسری های خود را در نور آفتاب قرار ندهید که رنگ آن از بین نرود.

 

دسته بندی :  وبلاگ

بالا
تماس با استاد آبسال