آبسال

آموزش حرفه ای اتو کردن لباس

تاریخ : 1399.09.26
نویسنده : Ostad Absal

هر شخصی نیاز دارد اتو کردن را به صورت حرفه ایی یاد بگیرد تا در مواقع ضروری که دیگرنمیتواند به خشکشویی رجوع کند کار خود را راه بیاندازد. البته ناگفته نماند که برای بعضی از مشاغل واجب است آموزش حرفه ایی اتو کردن لباس را یادبگیرند، ازجمله خیاط ها و کسانی که در خشکشویی و کارگاه لباس  کار میکنند. یا کسانی که در پروژه های سینمایی و سریال دستیار لباس هستند باید نحوه صحیح و حرفه ای اتو کردن را یاد گرفته و هر لباسی را براساس جنس لباس ، به شکلی خاص اتو کنند. مثلا پیراهن مردانه:برای اتوکردن حرفه ایی پیراهن مردانه ابتدا آن را مرطوب و از یقه شروع کنید و بعد به سراغ پشت پیراهن بروید. مرحله بعدی دو طرف جلو میباشد که اگر به صورت اتوکار حرفه ایی میخواهید کار کنید ، حواستان به دور دکمه ها باشد که خوب اتو شود. مرحله ی آخر آستین ها را با توجه به خط آستین اتو نمایید.

 

آموزش حرفه ای اتو کردن

 

چند نکته قبل از اتو زدن

قبل از اتوزدن به جنس پارچه دقت کنید، هر پارچه ایی از لحاظ جنس یک ویژگی دارد. همچنینقبل از اتو زدن، یک پارچه ی پنبه ایی و کمی خیس کنارتان آماده کنید و برای جلوگیری از آسیب به لباسهایتان. از نکته های پیشگیرانه توجه نموده که در زیر به چند نمونه اشاره شده است.

* تنظیم کردن میز اتو که با توجه به اندازه قدتان آن را باید تنظیم کنید، ولی حالت استاندارد آن 90 سانتی متر میباشد.

*بعد دمای اتورا چک کنید، در شروع کار آن را در کمترین دما قرار دهید.

*اگر لباس بلندی را اتو میکنید حتما زیر آن پارچه ای جهت کثیف نشدنش بیندازید.

*بعد از تمام شدن کار لباسشویی ، لباسها را فورا از آن خارج کنید تا کمتر چروک شوند ؛ گاهی اوقات عیوب لباسشویی باعث می شود شما نیاز به سرویسکار ماشین لباسشویی داشته باشید .

 

انواع اتو های حرفه ای

در دسته بندی این گروه ، جهت اتوی حرفه ای البسه مدل های مختلفی وجود داشته که در زیر به آن ها اشاره می نماییم.

اتو پرسی : این نوع اتو بیشتر در خشکشویی ها یافت میشود و برای اتو های حرفه ای لباس به تعداد بالا مناسب میباشد که طول عمر بالایی داشته و مجهز به 4 عدد پایه بلند بوده که برای اتو کردن لباس های زیاد، نیاز نباشد به دفعات بالا خم و راست شویم.

اتو بخار : بیشتر اتو های خانگی اتوی بخار هستند به این صورت که کف این اتو ها از استیل بوده و به صورت سوراخ های زیاد در آن تعبیه شده و برای مصارف خانگی و اتوی حرفه ای لباس های شخصی بسیار مناسب می باشد.

دو مدل بالا جزء پر مصرف ترین اتو های حرفه ای بودند که خیلی با آن در طول شبانه روز سر و کار داریم، اما 3 مدل دیگر از اتوهای پر استفاده اتوی بخارگر ، اتو دستی و اتو مخزن دار نیز می باشد.

 

دسته بندی :  وبلاگ

بالا
تماس با استاد آبسال