آبسال

چگونه لباس های پشمی را بشوییم

تاریخ : 1399.09.23
نویسنده : Ostad Absal

لباس های اکرلیک یا همان لباس های پشمی جزء البسه هایی هستند که شستشوی آنها مانند لباس های نخی نبوده و نحوه شستن شان بخاطر حساسیت جنس پشم آنها شامل رعایت نکات فراوان و مهمی می باشد که در ادامه به نکات روش صحیح شستن لباس های پشمی می پردازیم. قابل توجه می باشد لباس های پشمی بیشترین استفاده آنها یا به عبارتی تمام استفاده آنها در فصل زمستان می باشد.

 

شستشوی لباس پشمی

 

شستن دستی یا ماشینی ، کدامیک برای لباس های پشمی مناسب است ؟

در هر دو حالت امکان شستشوی لباس های پشمی وجود دارد اما نحوه صحیح شستن لباس پشمی به صورت دستی باید به این شکل باشد که اولا از آب داغ استفاده نکنید زیرا بهترین دما برای شستشوی دستی و حتی شستشوی ماشین دمای 30 درجه سانتیگراد آب می باشد. در شستشوی دستی خاطرمان باشد که چنگ زدن بسیار زیاد باعث آسیب به بافت های لباس های پشمی میشود و اگر لباس پشمیی لکه دار شده باید علاوه بر آب ولرم، مواد شوینده مناسب لباس های پشمی را داخل آب ریخته و بگذاریم قدری در آن بخیسد و حل شود و سپس به آرامی هرچه تمام بدون هیچ فشار زیادی محل لکه را به هم بسابیم.

اما برای شستشوی لباس پشمی با ماشین لباس شویی حتما دستور العمل نگهداری و شستشوی مندرج بر زیر یقه لباس پشمی را باید مطالعه نموده و به نکات مهم زیر دقت فراوان نمایید.

 

5 نکته طلایی در شستشوی صحیح لباس پشمی با ماشین لباسشویی

* اگر از ماشین های لباس شویی جدید و حرفه ای استفاده میکنید در منوی تنظیمات طبق دفترچه ماشین لباسشویی پیش رفته و تنظیمات را بر روی شستن لباس های پشمی بگذارید.

* زمانی که لباس پشمی مورد نظر توسط ماشین شسته شد به هیچ عنوان آن را نچلانید و به صورت دستی آب آن را نگیرید . این لباس ها باید بدون هیچ فشاری خود آبچکانی کرده و خشک شود در غیر این صورت آسیب بسیاری به آن وارد می شود.

* نکات مهم درج شده بر روی لیبل لباس پشمی را علاوه بر موارد بالا بخوبی رعایت نمایید.

* حتما گزینه اجازه شستشو با ماشین لباس شویی روی لیبل لباس درج شده باشد.

*پر کردن لباسشویی با لباسهای پشمی زیاد باعث صدمه به دستگاه شما می شود و ناچارا باید به تعمیرکار لباسشویی مراجعه نمایید .

* و اما نکته بسیار مهم اینکه پس از اینکه از آبکشی اگر میخواهید در عمل خشک کردن لباس دخالتی داشته باشید تنها گزینه موجود برای خشک کردن لباس های پشمی حوله خشک می باشد، به این صورت که با حوله تا جای ممکن آب لباس را بگیرید. اما فراموش نکنید پس از عمل خشکسازی آب لباس پشمی با حوله به هیچ عنوان آن را تا نکنید زیرا به مرور زمان و در زمان کوتاهی به بافت های آن آسیب جدی وارد خواهید کرد.

 

دسته بندی :  وبلاگ

بالا
تماس با استاد آبسال