آبسال

تثبیت رنگ لباس با این روش ها

تاریخ : 1399.09.20
نویسنده : Ostad Absal

حتما تا به حال برایتان پیش آمده است که رنگ لباس مورد علاقه تان یا لباسی که آن را گران خریداری کرده اید رفته و بابتش بسیار ناراحت شده اید؛ و احتمالا همیشه این سوال در ذهن تان بوده است که آیا روشی برای تثبیت رنگ لباس وجود دارد یا خیر؟ ما در این مقاله قصد داریم به این پرسش شما پاسخ دهیم و در تثبیت رنگ لباس های تان شما را یاری دهیم.

 

تثبیت رنگ

 

پیشگیری از تغییر رنگ لباس

قبل از آن که به سراغ روش های تثبیت رنگ لباس برویم لازم است نکاتی را برای جلوگیری از رفتن رنگ لباس بدانیم:

1 - لباس ها را بیش از اندازه در معرض نور خورشید قرار ندهیم.

2 - حتی المقدور لباس ها را با دست و آب سرد بشویید.

3 - لباس ها را برعکس کنید و سپس در ماشین لباس شویی بیاندازید.

 

روشهای تثبیت رنگ لباس

برای اولین بار لباس تان را با دست بشویید تا مطمئن شوید رنگ نمی دهد؛ اما اگر رنگ می دهد روش های زیر را مطالعه کنید تا در تثبیت رنگ لباس تان به شما کمک کنند:

 

روش اول - به برچسب لباس تان نگاهی بیاندازید : سرد و گرمی آب، درجه حرارت آن و اینکه برای شستن لباس از چه ماده شست و شویی می توانید استتفاده کنید تا رنگ لباس ثابت بماند، روی آن درج شده است.

 

روش دوم - نمک : استفاده از نمک و اضافه کردنش به آب لباس شویی برای برخی از انواع پارچه ها می تواند کمک کننده باشد تا رنگ لباس ثابت بماند ؛ البته استفاده بیش از اندازه نمک می تواند باعث خرابی لباسشویی شما شده و نیاز به تعمیر ماشین لباسشویی پیدا کنید .

 

روش سوم - سرکه سفید : اضافه کردن یک فنجان سرکه سفید به مایع شست و شو و آب سردی که قرار است با آن لباس بشویید، به تثبیت رنگ لباس به خصوص لباس های مشکی و جین بسیار کمک کننده است و حتی آن ها را براق هم می کند.

 

روش چهارم - محصولات سفید کننده : استفاده از محصولات سفید کننده برای همه ی لباس ها کاربردی نخواهد بود. اما اگر قرار است از این شوینده ها استفاده کنید، از آن ها به میزان و در دفعات کم استفاده نمایید.

 

روش پنجم - چندین بار شست و شو : این روش برای تثبیت رنگ لباس برای برخی از انواع پارچه ها می تواند به شما کمک کند اما باید دقت داشت ممکن است زمانی که لباس را برای دفعه صدم با آب داغ می شویید رنگ آن برود.

 

در پایان باید این نکته را در نظر داشت که تثبیت رنگ لباس به نوع پارچه و کیفیت آن نیز بستگی دارد، اما قطعا نگه داری از آن و رعایت نکات ذکر شده بی تاثیر نخواهد بود.

 

دسته بندی :  وبلاگ

بالا
تماس با استاد آبسال