آبسال

پاک کردن لکه های عرق از روی لباس

تاریخ : 1399.09.17
نویسنده : Ostad Absal

با آمدن فصل تابستان یکی از معضلات و درگیری های ذهنی اکثر ما این خواهد بود که لکه عرق مان بر روی لباس به جا می ماند. و در بیشتر مواقع با یک شست و شوی ساده و به آسانی نه تنها بوی عرق از بین نمی رود بلکه لکه به جا مانده از عرق پاک هم نمی شود ، و ما که قرار نیست لباس مان را به این راحتی ها دور بیاندازیم، قطعا در جست و جوی روشی برای برطرف کردن این لکه های به جا مانده از عرق نیز خواهیم بود. برای حل این معضل روش هایی وجود دارند که ما از آن ها بی اطلاع هستیم؛ پس در اینجا به مرور برخی از آن ها می پردازیم.

 

لکه های عرق

 

قبل از آن که به سراغ روش های برطرف کردن لکه عرق برویم ، دانستن این نکته ضروری است که بدانید برخی از دئودورانت هایی که برای کاهش عرق و مبارزه با بوی بد آن استفاده می کنید، حاوی مقداری آلومینیوم هستند که باعث ایجاد لکه عرق روی لباس تان می شوند؛ پس در انتخاب آن ها دقت بسیار داشته باشید.

 

روش های برطرف کردن لکه عرق

روش اول :  سرکه، دو قاشق غذا خوری سرکه را  به یک فنجان آب اضافه کنید و روی لکه عرق بمالید، به آرامی آن را بسابید و بعد از گذشت 30 دقیقه آن را با آب سرد بشویید. و تا زمانی که لکه از بین نرفته است، آب گرم به آن اضافه نکنید.

 

روش دوم : جوش شیرین، جوش شیرین و آب را به میزان مساوی با هم مخلوط کنید تا به صورت خمیری درآید، سپس به همان صورتی که در روش اول ذکر شد آن را  روی لکه ها بمالید و بشویید.

 

روش سوم : لیمو ترش، آب لیموترش را بگیرید و با میزان مساوی از آب مخلوط کنید؛ مایع به دست آمده را روی لکه ها بریزید و به آرامی لکه عرق روی لباس را بسابید و شست و شو دهید.

 

روش چهارم : اگر هیچ کدام از روش های بالا به تنهایی لکه عرق را از بین نبردند ، می توانید به ترتیب روش اول و دوم را با هم انجام دهید. به این ترتیب که ابتدا مخلوط سرکه و آب را به لکه های عرق بمالید و بشویید و سپس از مخلوط جوش شیرین و آب استفاده کنید.

 

روش پنجم : مقداری آمونیاک را با آب مخلوط کنید و مانند روش های ذکر شده عمل کنید .

 

و در پایان این نکته ها را در برطرف کردن لکه عرق به یاد داشته باشید:

1 . اگر لکه عرق پس از خشک شدن لباس همچنان باقی بود ، می توانید روشی دیگر را استفاده کنید و یا روش ابتدایی را مجددا تکرار نمایید.

2 . در تمامی روش ها از آب سرد جهت شست و شو استفاده نمایید.

3 . چنانچه شستشو با ماشین این لکه ها را از بین نبرد شاید به تعمیر ماشین لباسشویی احتیاج دارید .

4 . از دئودورانت به میزان کمتری استفاده کنید.

5 . برای لباس های سفید از ترکیب مساوی آب و پراکسید هیدروژن استفاده نمایید.

 

دسته بندی :  وبلاگ

بالا
تماس با استاد آبسال