آبسال

میزان مصرف انرژی در لوازم خانگی گوناگون

تاریخ : 1399.12.08
نویسنده : Ostad Absal

حتما تا به حال به میزان مصرف انرژی لوازم خانگی در منزل تان فکر کرده اید، و یا در هنگام خرید،از این رو که کم بودن میزان مصرف انرژی لوازم خانگی در کاهش هزینه های شما نقش به سزایی خواهد داشت، با پرس و جو از دیگران و تحقیقات فراوان از سایت های معتبر، سعی داشته اید که بهترین نوع لوازم خانگی گوناگون را با کم ترین میزان مصرف و حتی دارای برچسب انرژی را انتخاب نمایید ؛ در این مقاله جهت کمک به شما در روند انتخاب لوازم خانگی مناسب، به بررسی میزان مصرف انرژی در لوازم خانگی گوناگون خواهیم پرداخت.

 

مصرف انرژی لوازم خانگی

 

میزان مصرف انرژی در لوازم خانگی گوناگون چقدر است

 

دانستن این مطلب که هر کدام از لوازم خانگی چه میزان از انرژی را مصرف می کنند، علاوه بر آن که در انتخاب لوازم خانگی با مصرف انرژی پایین، یاری رسان شما خواهد بود، در انتخاب زمان مناسب جهت استفاده از آن ها هم کمک کننده نیز می باشد.

در جدول زیر به بررسی میزان مصرف انرژی برخی از لوازم خانگی می پردازیم:

 

میزان مصرف

( وات)

لوازم خانگی

ردیف

300

یخچال فریزر

1

2000

ماشین ظرف شویی

2

350

چرخ گوشت

3

10

ADSL مودم

4

1200

قهوه ساز

5

2000

ماشین لباس شویی

6

1100

توستر

7

479

کتری برقی

8

1500

مایکروفر

9

120

 LCDتلویزیون

10

 

جهت مشخص نمودن میزان مصرف انرژی لوازم خانگی می توان از این فرمول استفاده نمود:

( تعداد ساعات مصرفی در یک روز * وات ) / 1000

 

در مورد برچسب انرژی چه می دانید

 

با دانستن میزان مصرف انرژی لوازم خانگی با خاموش کردن آن ها و به نوعی عدم استفاده از آن ها در ساعات اوج مصرف برق و انرژی در کاهش و صرفه جویی آن نقش به سزایی خواهیم داشت؛ و البته انجام این کار در تابستان به خصوص در نواحی گرم و جنوبی کشور مانع قطع برق خواهد شد.

برچسب انرژی، لیبلی است که بر روی لوازم خانگی گوناگون دیده اید که هر رنگ نشانگر یک ویژگی از آن کالا و شرکت سازنده می باشد؛یکی از مهم ترین ویژگی های که به ما نشان می دهد، علائمی در خصوص بهینه و مناسب کار کردن دستگاه می باشد. که در نهایت به کاهش انرژی، کاهش هزینه، کاهش آلودگی محیط زیست و سایر موارد تاثیر خواهد گذارد.

 

در پایان به بررسی سه مورد از لوازم خانگی گوناگون می پردازیم که بیشترین میزان مصرف انرژی را دارند.

 

1 - ماشین ظرف شویی

شاید با انتخاب یک ماشین ظرف شویی که دارای برچسب انرژی است، بتوان از میزان مصرف انرژی کاست؛ و البته در واقع ماشین ظرف شویی در طول سال کم ترین میزان مصرف انرژی را دارد؛ اما همان طور که میدانید برای کارایی بهتر اغلب از شست و شو با آب گرم آن استفاده می شود که برای انجام این کار انرژی بیشتر نیاز خواهد داشت.

 

2 - یخچال

این جعبه خنک همیشه به مصرف انرژی نیاز دارد و هرگز نمی توان آن را خاموش کرد؛ پس مصرف انرژی بالایی دارد. که البته با استفاده از تکنولوژی های جدید در یخچال های مدرن تر و کم تر باز و بسته نمودن درب آن می توان به کاهش مصرف انرژی کمک کرد.

 

3 - ماشین لباس شویی و خشک کن

رتبه اول برای آن لوازم خانگی که بیش ترین مصرف را دارد به لباس شویی و خشک کن آن به خصوص برای خانواده های پر جمعیت می رسد. احتمالا به آن دلیل که این وسیله آسودگی فراوانی به همراه دارد بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. اما دانستن این نکته که استفاده از آب سرد در کاهش میزان مصرف انرژی آن بسیار کمک کننده است می تواند برای شما یاری رسان باشد. اگر شما نیاز به تعمیرکار ماشین لباسشویی دارید می توانید از خدمات استاد آبسال استفاده کنید .

 

با دانستن این نکات ساده می توانید میزان مصرف انرژی لوازم خانگی گوناگون را تخمینو البته کاهش مصرف انرژی نقش به سزایی داشته باشید.

 

دسته بندی :  وبلاگ

بالا
تماس با استاد آبسال