آبسال

بهترین روش شستن کفش های کتانی

تاریخ : 1399.12.06
نویسنده : Ostad Absal

اگر می خواهید همواره کفش های کتانی شما تمیز و زیبا به نظر برسند، بهتر است هر دو هفته، آن ها را بشویید. بدیهی است که این مقدار، بستگی به میزان استفاده ی شما از کفش دارد.

تمیز کردن مکرر کفش های کتانی ، می تواند از ایجاد لک و آلودگی بر روی آن ها جلوگیری کند. همچنین باعث از بین رفتن بوی بد داخل کفش نیز می شود.

 

شستشوی کفش کتانی

 

شاید برای شما پیش آمده باشد که در هنگام خرید کفش کتانی، فروشنده به شما این اطمینان خاطر را بدهد که برای شستشوی کفش خریداری شده، از ماشین لباسشویی استفاده کنید. اما به محض کثیف شدن کفش های کتانی خود، از این کار امتناع کنید و ترس آن را داشته باشید که کفش هایتان در ماشین لباسشویی پاره شود و یا ظاهر زیبا و اولیه ی خود را از دست بدهد. اما در اینجا باید بگوییم که اگر صاحب یک کفش کتانی مقاوم هستید بهترین روش برای شستن آن، استفاده از ماشین لباسشویی است. پس بدون نگرانی از این روش برای شستشوی کفش کتانی خود استفاده کنید.

 

 

چند نکته برای شستشوی کفش کتانی در ماشین لباسشویی

 

- پیش از شستشوی کفش، هر دو لنگ کفش را به وسیله ی بند کفش ها، به هم متصل کنید. تا در هنگام حرکت، حین شست و شو در ماشین لباسشویی، به بند کفش آسیب وارد نشود. همچنین می توانید پیش از شست و شو بند کفش ها را از آن ها جدا کنید.

- اگر کفش کتانی شما رنگی است، ممکن است با شسته شدن در ماشین لباسشویی، از کیفیت رنگ آن کم شود. همچنین احتمال پاره شدن و خرابی کفش در ماشین لباسشویی وجود دارد.

 

 

تمیز کردن کفش کتانی با جوش شیرین

 

شما می توانید با داشتن یک قاشق چای خوری جوش شیرین که با نصف قاشق چای خوری پودر ماشین لباسشویی و یک قاشق غذاخوری آب، مخلوط شده باشد، خمیری به دست آورید که از آن برای شستن کفش کتانی خود استفاده کنید. به این صورت که این خمیر را بر روی کفش کتانی کثیف بمالید و پس از گذشت یک روز، وقتی که خمیر بر روی کفش خشک شد، با یک مسواک تمیز یا یک پارچه ی نخی تمیز، خمیر را از روی کفش پاک کنید. همچنین می توانید در این مرحله از مقداری آب برای تمیز کردن کفش استفاده کنید.

از این ترکیب می توانید برای تمیز کردن بند کفش نیز، استفاده کنید.

 

 

شستن کفش کتانی به روش سنتی

 

می توانید به منظور شستشوی کفش کتانی به روش سنتی، آن را درون آب ولرم و مقداری پودر پاک کننده ی لباس قرار دهید و آن را با مسواک تمیز کنید. اما درنظر داشته باشید که این روش شستشو، برای کفش های کتانی ای که چسبی هستند، روش مناسبی نمی باشد چون ممکن است حین شستن، خاصیت چسبی بودن خود را از دست بدهند.

 

 

تمیز کردن کفش کتانی با نوشابه

 

ابزار تمیز کردن به این روش، خیلی گران نیست. می توانید با ترکیب نوشابه های گازدار و آب ولرم، کفش کتانی خود را تمیز کنید.

برای انجام این کار، بندها و کفی آن ها را به طور جداگانه شست و شو دهید. در یک ظرف مخلوطی از صابون و آب گرم و نوشابه درست کنید و با استفاده از یک پارچه ی نرم یا یک برس نرم مانند مسواک، قسمت کثیف کفش کتانی را تمیز کنید. بندهای کتانی را بهتر است با دست، به وسیله ی آب و مقداری مواد شوینده تمیز کنید تا کارایی خود را از دست ندهند.

دقت داشته باشید که پس از شست و شوی کفش های کتانی، اجازه دهید تا آن ها کاملا خشک شوند و تا زمانی که کاملا خشک نشده باشند، نباید آن ها را در کمد یا قفسه ی کفش ها قرار دهید.

 

دسته بندی :  وبلاگ

بالا
تماس با استاد آبسال