آبسال

چه لباس‌ هایی را دستی بشوییم

تاریخ : 1399.12.02
نویسنده : Ostad Absal

شاید شستن لباس کار ساده‌ای به نظر برسد که می‌توانیم هر روز خودمان آن را انجام دهیم یا از طریق خدمات لباس‌شویی با کمترین هزینه لباس‌های خود را بشویم. اما در این بین لباس‌هایی وجود دارند که از پارچه‌های بسیار حساس تولید شدند و برای شستن آن‌ها نکات بسیار زیادی وجود دارد. ما قصد داریم در این مقاله شما را با شستشوی لباس‌های حساس آشنا کنیم.

 

شستشوی دستی لباس

 

به چه لباس‌ هایی حساس می گویند

 

معمولاً لباس‌ های حساس با لباس‌ های معمولی تفاوت زیادی دارد . اصلی‌ ترین تفاوت آن‌ها از نظر جنس دوخت بوده و برای شستشوی آن‌ ها نیز باید روش متفاوتی را انجام داد. معمولاً لباس‌ های حساس دارای جنس بسیار ظریف و خاصی هستند و دوخت کاملاً مرغوبی دارد و در بعضی از موارد از آنها استفاده می شود.

 

برای شستشوی لباس‌ های دستی چه نکاتی را باید رعایت کرد

 

یکی از نکاتی که برای شستشوی لباس‌ های حساس باید به آن توجه داشت استفاده از ماشین لباس‌شویی است.

شستشوی پارچه های حساس با ماشین لباس‌شویی منجر به آسیب‌رساندن به بافت پارچه می شود. پس سعی کنید این‌ جور لباس‌ها را تا جای ممکن با دست بشویید ؛ البته در برخی از مدل های لباسشویی آبسال برنامه ای برای شستشوی این نوع البسه وجود دارد .

 

شما می توانید این لباس‌های حساس را در ظرفی گذاشته و مقداری مایع لباس‌شویی در آن بریزید. به آرامی شروع به شستن آن کنید سعی کنید زیاد آن را چنگ نزده تا بافت لباس از هم باز نشود.

 

استفاده از شوینده باکیفیت برای شستشوی لباس‌ها با دست سر یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که برای شستشوی لباس با دست باید به آن توجه کرد استفاده از شوینده مرغوب و مناسب است تنوع شوینده‌های لباس بسیار زیاد است.

 

برای انتخاب پودر لباس‌شویی ، مایع لباس‌شویی و یا صابون لباس‌شویی باید به جنس پارچه خود توجه کنید. زیرا بعضی از شوینده ها ممکن است درصد اسید بالایی داشته و به‌مرور زمان به جنس پارچه آسیب برساند و آن را پوسیده کند.

 

چه لباس‌ هایی را باید با دست شست

 

در پاراگراف های بالا توضیح مختصری درباره نحوه شستشوی لباس‌های حساس دادیم. اما چه لباس‌هایی در دسته بندی لباس‌های حساس قرار می‌گیرند و باید آن‌ها را با دست شست ؟ لباس‌های حساس عبارت‌اند از :

 

شستن لباس‌ های نخی

الیاف لباس‌های نخی معمولاً از جنس پنبه بوده و کاملاً پارچه‌های حساس و لطیفی هستند. ممکن است در اولین شستشو آب رفته و دیگر سایز فرد نباشد.بهتر است این لباس‌های نخی را با دست شستشو کرده و از مواد شوینده‌ای مناسب و کاملاً نرمال استفاده شود.

 

شستن کت و شلوار

معمولاً کت و شلوارها دارای پارچه‌های ابریشمی و بسیار مرغوب هستند این نوع لباس‌ها کاملاً حساس بوده و در شستشوی آن نهایت دقت لازم است تا هیچ‌گونه آسیبی به بافت پارچه وارد نشود. بهترین کار برای شستن این نوع لباس‌ها شستشوی دستی است .

 

شستن لباس‌ های حریر

لباس‌های حریر دارای بافت کاملاً ظریف و حساسی هستند که هنگام شستشو بیشترین آسیب را می‌بیند پس برای شستشوی آن‌ها باید دقت کافی را داشته تا هیچ گونه آسیبی به روی پارچه ایجاد نشود. برای شستشوی دستی پارچه‌های حریر حتماً باید با آب سرد آن‌ها را بشویید زیرا آب گرم باعث تغییر شکل و فرم آن‌ها شده و زیبایی پارچه را از بین می‌برد.

 

سخن پایانی

 

لباس حساس باید با دست شسته شوند. برای شستن این نوع لباس ها توجه به شوینده، میزان آب سرد، میزان آب گرم اهمیت زیادی دارد. سعی کنید هیچگاه این لباس های حساس را چنگ نزنید. زیرا موجب ازبین رفتن شکل و فرم اصلی آنها شده و در نهایت بافت لباس باز می‌شود. نکته دیگر برای شست و شوی دستی لباس های حساس توجه به جنس پارچه است. هر پارچه دارای روش منصر به فرد خود برای شست و شو است. توجه داشته باشید که در صورت عدم توجه به این فاکتور مهم ممکن است لباس های شما در طول مدت پوسیده شده و از بین برود.

 

دسته بندی :  وبلاگ

بالا
تماس با استاد آبسال