آبسال

ابزار مورد نیاز برای تعمیر لوازم خانگی

تاریخ : 1399.11.19
نویسنده : Ostad Absal

هر میزانی هم که برای خرید لوازم خانگی مان، وقت و هزینه ی زیادی صرف کرده باشیم؛ بر این موضوع واقف هستیم که آن ها بعد از گذشت چند سال با وجود استفاده صحیح و رعایت اصول نگهداری به تعمیراتی مختصر نیازمند خواهند شد. البته که هرکس با آگاهی نسبت به توانایی ها و دانش خود در زمینه شناخت لوازم خانگی سعی می دارد تا تعمیرات کوچک و سطحی و یا اولین تعمیرهای لازم را خودش انجام دهد. در این مقاله قصد داریم تا شما را با ابزار مورد نیاز برای تعمیر لوازم خانگی آشنا سازیم.

 

تعمیر لوازم خانگی

 

ابزار مورد نیاز برای تعمیر لوازم خانگی

1 - فازمتر

2 - انبردست

3 - سیم چین

4 - آچار فرانسه

5 - چسب برق

6  - ذره بین

7 - لحیم کاری

 

فازمتر : برای آزمایش وجود جریان برق و یا عدم آن می توان از فازمتر استفاده نمود. ساده ترین نوع فازمترها آن دسته ای است که به صورت پیچ گوشتی ساخته می شوند؛ که به سادگی قابل استفاده هستند و با باز و بسته کردن و یا چرخاندن آن به راست و چپ اتصال و عدم اتصال برق را با روشن و خاموش شدن یک چراغ کوچک نشان می دهد. قبل از شروع به تعمیر هر یک از لوزام خانگی به کمک فازمتر می توانید از وجود جریان برق در آنها اطمینان حاصل نمایید.

 

انبردست : یکی از محبوب ترین ابزارها به دلیل کاربردهای فراوانش به خصوص در تعمیر لوازم خانگی انبردست می باشد. انبردست ها متناسب با شرایط و کارهایی که قرار است از آن ها استفاده شود؛ طراحی های متنوع و متفاوتی خواهند داشت. وسیله ای دو اهرمه که با یک محور ساخته شده است.

 

سیم چین : احتمالا در حین تعمیرات لوازم خانگی مورد نظرتان به مرحله ای می رسید که قصد قطع کردن، بریدن یا کوتاه کردن سیمی را خواهید داشت. سیم چین به شدت می تواند یاری رسان تان باشد.

 

آچار فرانسه : یکی از ابزارهایی که در تمام مراحل و برای تمام تعمیرات لوازم خانگی می تواند همراهی تان کند، آچار فرانسه می باشد. این آچار دارای دو فک ثابت و متحرک است که فک متحرک را با چرخاندن پیچی که در وسط آن دو، تعبیه شده می توان به اندازه پیچی که قصد باز و بسته شدنش را دارید، درآورید و از آن نهایت استفاده را در تعمیرات مورد نظر ببرید.

چسب برق: این نوع چسب ها که معمولا پلاستیکی هستند، می توان از آن ها با هدف عایق کردن سیم های برق استفاده نمود.

ذره بین: در راستای بهتر دیدن اتصالات ظریف که در لوازم خانگی کم نیستند، می توانید از ذره بین ها کمک بگیرید تا بتوانید تعمیرات را سریع تر پیش ببرید.

 

لحیم کاری : هر وسیله ای از لوازم خانگی دارای مدار الکترونیکی است که قطعات روی این مدار احتمال دارد قطع شوند، در این صورت با استفاده از لحیم می توان به ترمیم آن ها پرداخت.

 

قطعا به ابزار دیگری هم نیاز پیدا خواهید کرد اما مهم ترین های آن ها را جهت تعمیر لوازم خانگی به اشتراک گذاشتیم . حتما به این نکته توجه نمایید که برخی وسایل تعمیراتشان نساز به مهارت بالایی دارد مثل تعمیر تخصصی ماشین لباسشویی آبسال که باید توسط سرویس کاران مجرب صورت گیرد .

 

دسته بندی :  وبلاگ

بالا
تماس با استاد آبسال