آبسال

شست و شوی لباس بیماران کرونایی

تاریخ : 1399.10.20
نویسنده : Ostad Absal

ویروس کرونا یا همان کووید 19، بیماری جدید و بسیار خطرناکی است که متاسفانه در نهایت باعث مرگ در بسیاری از افراد می شود؛ و با توجه به اعمال محدودیت های تردد، سفر، تفریح و قرنطینه های طولانی مدت و در بعضی موارد دور کاری بعضی مشاغل در شهر و کشورهای مختلف آمار مبتلایان و کشته شدگان این ویروس در سراسر جهان همچنان رو به افزایش است.

به همین دلیل از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون افراد به روش هایی که به جلوگیری از ابتلا شدن شان به ویروس کرونا کمک می کند، می اندیشند؛ و به هنگام مبتلا شدن یکی از اعضای خانواده مان، از مسائلی که ذهن مان را درگیر می کند، این است که لباس های شان را چگونه بشوییم؟ و به شدت مسئله ی شست و شوی لباس بیماران کرونایی اهمیت خواهد داشت؛ چون بودن در یک فضای مشترک و استفاده از لباس پس از بهبودی یکی از اعضای خانواده توسط خودش در صورت عدم شست و شوی آنبه روش مناسب، باعث ابتلای دیگران به ویروس کرونا خواهد شد.

پس در اینجا به این موضوع مهم یعنی شست و شوی لباس بیماران کرونایی می پردازیم؛ تا شاید بتوانیم نقش کوچکی در کاهش ابتلا به آن ایفا کنیم.

 

شستشوی لباس بیماران کرونایی

 

مراحل شست و شوی لباس بیماران کرونایی

1 - اگر پس از تعویض لباس ها امکان شست و شو وجود ندارد، حتما آن ها را در یک کیسه پلاستیکی قرار دهید و آن را گره بزنید و در محلی دور از دسترس بگذارید.

2 - قبل از آنکه شروع به شست و شو کنید؛ پنجره ها را باز کنید و اگر سیستم تهویه هوا دارید آن را روشن نمایید، سپس دستکش و ماسک یک بار مصرف بپوشید. و در تمام مدتی که به لباس ها دست میزنید مراقب باشید تا صورت و بینی تان را لمس نکنید.

3 - لباس ها را با احتیاط به ماشین لباس شویی برسانید تا از آلوده شدن محلی دیگر در خانه جلوگیری شود و از تکاندن آن ها به جد خودداری نمایید.

4 - دمای لباس شویی را بر 70 درجه سانتیگراد تنظیم نمایید تا لباس ها به خوبی ضد عفونی و عاری از ویروس کرونا شوند. همچنین، تا زمانی که تست کرونای افراد مثبت است، لباس های آن ها باید مرتب شسته شوند.

5 - در صورت امکان لباس های بیمار مبتلا به کرونا را پس از شستن در معرض نور خورشید قرار دهید.

 

به دلیل افزایش استفاده از لباسشویی در منازلی که بیماران کرونایی در آنها وجود دارد ، چنانچه نیاز به تعمیر ماشین لباسشویی خود داشتید با شماره های مرکز تماس استاد آبسال ارتباط برقرار نمایید .

 

دسته بندی :  وبلاگ

بالا
تماس با استاد آبسال