آبسال

روش صحیح نگهداری از لوازم برقی در خانه

تاریخ : 1399.10.09
نویسنده : Ostad Absal

در همه ی خانه ها برای افزایش راحتی و داشتن زندگی بهتر لوازم برقی بسیاری وجود دارند ؛ با اینکه همه ما می دانیم که این لوازم برقی عمر جاودانی ندارند ، تلاش می کنیم تا از آن ها به خوبی نگهداری کنیم تا عمر طولانی تری داشته باشند. در این مقاله روش های صحیح نگهداری از لوازم برقی در خانه را بررسی خواهیم کرد.

 

تعمیر لوازم خانگی

 

نگهداری از لوازم برقی

روش ها و نکات کلی صحیحی برای نگهداری از لوازم برقی وجود دارد:

1 - کاتالوگ یا بروشورهایی را که همراه با هر وسیله ی برقی به هنگام خریداری آن در اختیار شما قرار می دهند را مطالعه نمایید ؛ این کار آگاهی شما را در خصوص نحوه صحیح استفاده و یا روش صحیح نگهداری و مراقبت از آن وسیله برقی را در اختیارتان قرار خواهد داد .

2 - هنگام استفاده از لوازم برقی مراقب باشید آب و هر وسیله ای که ممکن است در کارکرد آن ها اختلال ایجاد کند را از آن ها دور کنید .

3 - هنگام تمیز کردن لوازم برقی مراقب باشید که به جریان برق متصل نباشند، چون در این صورت احتمال دارد به آن ها آسیب وارد شود .

4 - لوازم برقی را مستقیما به پریز برق متصل نکنید؛ با استفاده از یک محافظ برق، یک جریان برق ایمن را برای لوازم برقی تهیه کنید تا در صورت قطع و وصل شدن جریان برق، یا کاهش و افزایش ناگهانی آن، خطری لوازم برقی را تهدید نکند .

5 - اگر سیم اتصال به برق یکی از لوازم برقی تان دچار خرابی یا فرسودگی است؛ قبل از استفاده آن را تعمیر کنید. این کار به جلوگیری از خرابی آن ها کمک خواهد کرد .

6 - اگر لوازم برقی منزل تان دچار خرابی شدند، از یک متخصص برای تعمیر آن ها کمک بگیرید. چون عدم آگاهی شما از یک موضوع کوچک در خصوص وسیله برقی مورد نظرتان شاید باعث سوختگی آن شود .

7 - لوازم برقی را در محلی مناسب و امن نگهداری کنید ، هیچ وسیله ی دیگری که به آن ها فشار وارد می کند، و یا تحمل وزنش را ندارند، روی آن ها قرار ندهید. در خصوص یخچال فریزرها باید گفت آن ها را با ظرف های زیاد سنگین نکنید .

8 - برای تمیز کردن تلویزیون به عنوان یک وسیله برقی از دستمال های مخصوص این کار استفاده کنید و از وارد کردن فشار به صفحه آن و یا استفاده از آن به عنوان تکیه گاه نیز خودداری نمایید .

9 - درباره ماشین لباسشویی برای آنکه کمتر نیاز به تعمیرکار لباسشویی داشته باشید بهتر است حتما از محافظ برق استفاده کنید .

 

امیدواریم این نکات یاری رسان شما در نگهداری صحیح از لوازم برقی خانه تان باشند.

 

دسته بندی :  وبلاگ

بالا
تماس با استاد آبسال