آبسال

نحوه شست و شوی لباس های تیره

تاریخ : 1399.10.08
نویسنده : Ostad Absal

شاید با وجود ماشین های لباس شویی، شستن لباس ها به کار ساده ای بدل شده باشد؛ اما فکر اینکه لباس ها به هم رنگ ندهد و یا رنگ لباس های تیره نرود و اصطلاحا بور نشوند، احتمالا این کار را اندکی سخت و دشوار می نمایاند. که البته با دانستن و رعایت نکاتی در مورد شست و شوی لباس های تیره که آن ها را با شما به اشتراک می گذاریم، می توان اینکار راه به سادگی انجام داد .

 

شستشوی لباس تیره

 

قبل از بررسی نکات نحوه شست و شوی لباس های تیره باید گفت هر چه قدر شما مراقب لباس های تیره باشید با هر بار شستن رنگدانه های مشکی لباس از بین می روند و کم کم لباس های تیره بور و کدر می شوند؛ با رعایت نکات زیر شما این روند را کندتر خواهید کرد و مدت طولانی تری از لباس های تان استفاده می کنید.

 

 

 

آیا واقعا لباس تان نیاز به شست و شو دارد

قبل از آن که لباس تیره مورد نظر را در سبد شست و شو قرار دهید این سوال را از خودتان بپرسید که آیا واقعا نیاز به شست و شو دارد ؟ لباسی که تماس مستقیم با بدن ندارد یا هر روز هفته آن را نپوشیده اید، می تواند دوباره در کمد قرار گیرد و مجددا آن را بپوشید. همان طور که گفته شد با هربار شست و شوی لباس های تیره رنگدانه های مشکی آن ها کم تر می شوند. به این ترتیب در وقت هزینه های تان هم صرفه جویی خواهید کرد .

 

جدا سازی و تفکیک لباس ها

جدا سازی و تفکیک لباس ها کار ساده ای است؛لباس های تیره را از لباس های رنگی جدا کنید. اما این تفکیک سازی به همین جا ختم نمی شود؛ برخی از لباس های تیره اگر با دست شسته شوند بهتر است ؛ و اگر تعداد آن ها زیاد است می توانید با توجه به جنس پارچه ی لباس های تیره به تفکیک مجددی نیز بپردازید. پس تفکیک لباس ها به خصوص لباس های تیره می تواند شامل چند مرحله باشد .

 

از دمای آب مناسب استفاده نمایید

به هنگام شست و شوی لباس های تیره همیشه از آب سرد استفاده کنید . برای جلوگیری از بور شدن لباس های تیره اطمینان حاصل کنید که لباس شویی تان می تواند آب سرد را تامین کند ؛ در غیر این صورت با چیزی شبیه به خون ریزی لباس های تیره مواجه خواهید شد.

 

شوینده مناسب انتخاب کنید

مایع های شست و شویی مخصوص لباس های تیره وجود دارد ؛ که شما می توانید با تهیه و استفاده از آن ها با آسودگی شست شوی لباس های تیره را انجام دهید و به ثبات رنگ آن ها نیز کمک کنید .

 

زمان و میزان چرخش لباس شویی

اگر فکر می کنید لباس های تیره تان بسیار کثیف هستند و یا لکه ای روی آن ها است، یک چرخش با سرعت و زمان بالا را انتخاب کنید؛ در غیر این صورت یک چرخش آرام و زمان پایین آن ها را تمیز خواهد کرد و باعث کدر شدن و از بین رفتن بافت پارچه و لباس نمی شود. همچنین اگر لباسشویی شما خراب باشد امکان دارد باعث شود لباس های شما تمیز شسته نشود برای همین از سرویس کار لباسشویی متخصص برای تعمیر استفاده کنید .

 

دسته بندی :  وبلاگ

بالا
تماس با استاد آبسال