آبسال

چطور لباس نوزادان را بشوییم

تاریخ : 1399.10.02
نویسنده : Ostad Absal

یکی از دغدغه های مادران تازه وارد این است که ، چگونه لباس نوزاد خود را بشویند که فرزندشان دچار ناراحتی و آسیب های پوستی نشود . طبق تجربه هایی که وجود دارد و از لحاظ علمی لباس نوزاد را باید با آب سرد شستشو کرد و استفاده از آب گرم اشتباه بوده و توصیه نمیشود. لازم است که بعد از خرید لباس نوزاد آن را بشویید ، شاید لباس مدت زیادی در ویترین قرار گرفته باشد و یا اینکه در بعضی از مغازه ها اجازه تن کردن آن را بدهند، پس بهتر است که لباس نوزادتان را قبل از خرید بشویید.

 

شستن لباس نوزادان

 

توصیه های مهم هنگام شستشو لباس نوزاد

*لباس نوزادتان را قبل از شستن به مدت 10 دقیقه بخیسانید تا لکه ی لباس ها راحت تر شسته شود.

*برای شستشوی لباس فرزندتان بهتر است که از صابون استفاده کنید زیرا بدن نوزاد بسیار حساس ولطیف بوده و استفاده از هرگونه مواد شوینده دیگر میتواند آسیب ها و مضرات پوستی برای فرزند شما به همراه داشته باشد.

*شما میتوانید از فرچه های مخصوص لباس کودک و نوزاد که در بازار موجود است استفاده کنید.

*دقت کنید هنگام شستشوی لباس نوزادتان از مواد شوینده ترجیحا استفاده نکنید یا اینکه، مواد شوینده بدون عطر و اسانس خریداری کنید.

*به هیچ عنوان لباس های خود را با لباس های کودکتان یکجا شستشو نکنید چرا که باکتری های موجود در لباستان به لباس نوزاد منتقل میشود.

*لباسهای نوزاد و کودکان را حتما در مقابل نور خورشیدبعد از شستشو قرار دهید.

*از وایتکس در شستشوی لباس نوزاد استفاده نکنید اگربا لکه ایی مواجه شدید که به سختی پاک میشود پیشنهاد میکنم آن را با صابون، پودر صابون وبعد آب لیموترش بشویید.

توجه کنید برای شستشوی لباس نوزاد به برچسب روی آن دقت کنید، شاید برای شتسشوی لباس باید موارد ذکر شده در برچسب را جهت نگهداری لباس ببینید.

 

لباس نوزاد را در ماشین لباسشویی بشوییم یا بصورت دستی ؟

گاهی برای مادرها سوال پیش می آید که لباس را چطوری بشوییم، با ماشین لباس شویی بهتر است یا به صورت دستی؟ کاملا به انتخاب شما مربوط میشود که کدام گزینه را انتخاب کنید ولی اگر لباس را با ماشین شستشو کردید اصلا با لباس های خودتان برای جلوگیری از باکتری نشورید. بعضی از لباس ها دارای برچسب میباشند که نحوه ی میزان حرارت، هنگام استفاده از لباسشویی را روی آن نوشته اند . در برخی از مدل های لباسشویی برنامه ای ویژه اینکار ایجاد شده که می توانید با مراجعه به دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی خود با آن آشنا شوید .

 

لباس لکه دار نوزاد را چگونه باید شسشو و لکه زدایی کنیم ؟

قطعا همه ی مادر ها لکه شدن لباس نوزاد را تجربه کرده اند. لکه لباس به اشکال مختلف دیده میشود،گاهی به صورت لکه شیر که به شکل زرد رنگ ظاهر میشود ، مهم نیست شیر خشک باشد یا شیر مادر سریع آن را با آب و صابون بشویید. لکه مدفوع یا ادرار را هم میتوانید با صابون وآب یا پاک کننده آنزیم دار و آمونیاکی شستشو کنید ، اگر از مواد پاک کننده استفاده کردید حتما چند بار آبکشی کنید. لکه لوازم بهداشتی را با آب و صابون بشویید، ولی میتوانید برای راحت پاک شدن آن قبل از شستشو نمک بریزید .

 

دسته بندی :  وبلاگ

بالا
تماس با استاد آبسال